Obecnie piękny, zielony i zadbany ogród nie oznacza tylko dobrze dobranych i odpowiednio pielęgnowanych roślin. W estetyce przestrzeni niebagatelną rolę odgrywa prawidłowe zaprojektowanie trawnika, wyznaczenie alejek oraz wykończenie przestrzeni ogrodowych. To ważne ze względu na wygląd, ale także późniejszą pielęgnację ogrodu.

Estetyka i funkcjonalność – obrzeża ogrodowe

W tej koncepcji projektowania krajobrazu obrzeża ogrodowe to niezbędny element. Za ich pomocą od początku można zaprojektować przestrzeń wokół domu, czy na działce. Estetycznie wyznaczają brzegi trawnika i tym samym łatwiej jest utrzymać go w dobrym stanie. Istnieje wiele rodzajów obrzeży. Warto wziąć pod uwagę obrzeża ogrodowe, gdyż ze względu na swą elastyczność, można dzięki nim łatwo tworzyć łuki, kąty, linie proste, formować każdy zarys i figurę a tym samym stworzyć wymarzony ogród. Obrzeża ogrodowe do ogrodu są dobrym rozwiązaniem i bardziej praktycznym niż na przykład betonowe, które są ciężkie i ulegają z czasem zniszczeniu. Plastikowe natomiast wytrzymują kilka sezonów i stosunkowo łatwo je wymienić. Do tego są prawie niewidoczne. Obrzeża ogrodowe ogrodowe to świetne rozwiązanie, które pozwalają na zaoszczędzenie czasu w pielęgnacji ogrodu.

Wytrzymałość i ekologia w Twoim ogrodzie

Obrzeża ogrodowe mogą różnić się pod względem kształtu i rozmiaru. Pozwalają dowolnie zaprojektować linię trawnika, oddzielić dowolną przestrzeń w ogrodzie, nadają się do zatrzymania warstw kamieni. Nasze realizacje sięgają nieba i to dosłownie, gdyż obrzeża te wykorzystane były również w aranżacji ogrodów na dachach wieżowców. Świetnie nadają się do wykorzystania w nietypowych projektach. Lekkie i łatwe w montażu posiadają jeszcze jeden walor, który dla miłośników natury w tym ogrodów powinien mieć duże znaczenie. Nasze obrzeża ogrodowe to produkt powstały w 100% z odzyskanych odpadów, a jednocześnie spełniający najwyższe standardy jakości. Dajemy na nie aż 10 lat gwarancji.